Samsung – tusze i tonery


tusze i tonery samsung

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne koreańskiej firmy Samsung to jedne z najlepszych dostępnych na rynku. Dzięki stosowaniu coraz bardziej nowoczesnej technologii w swoich produktach Samsung szybko stał się liderem produkującym drukarki, kserokopiarki i urządzenia wielofunkcyjne. Jego sprzęt znany jest na całym świecie, a zaawansowana technologicznie budowa urządzeń pozwala uzyskać druk w najwyższej możliwej jakości. Oprócz urządzeń drukujących Samsung produkuje również  tonery do swoich produktów.

 Tonery Samsung

Samsung oprócz produkowania urządzeń elektrycznych jest również producentem oryginalnych  tonerów do swoich drukarek, które wyróżniają się swoją wydajnością i jakością wydruku. Sklep Derek Łódź oferuje szeroki wybór  kartridży laserowych do większości dostępnych na rynku modeli drukarek Samsung w atrakcyjnych cenach.

Wybór wkładu – oryginalny czy zamiennik?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów. Jaki tusz wybrać? Rynek zalany jest popularnymi zamiennikami do każdego modelu drukarki. Ich ceny kuszą klientów, lecz jakość może pozostawić wiele do życzenia. Jak jest na prawdę?

Zamienniki

Producenci zamienników zapewniają, że ich produkt nie odbiega jakością od oryginalnego tuszu lub toneru, jednak ich zawartość nie jest tak restrykcyjnie sprawdzana, jak w przypadku pierwowzoru. Zamienniki wkładów mogą być mniej wydajne i mogą też psuć nasze urządzenie, lecz nie muszą. Często fabryki produkujące chemikalia do tuszy i tonerów, odsprzedają swoje wyroby nie tylko oryginalnym producentom, ale też wielu innym, mniejszym firmom. Stąd na rynku tyle różnych zamienników. Nie jest powiedziane, że używanie tych wkładów będzie psuło naszą drukarkę. Istnieje pewne ryzyko, którego nie możemy wyeliminować. Warto wspomnieć, że używając nieoryginalnych tuszy i tonerów w naszej drukarce, zrzekamy się gwarancji producenta. W większości przypadków jednak zamienniki są równie dobre, jak oryginały, a ich największą zaletą jest przede wszystkim niska cena.

Oryginały

Używając oryginalnego tuszu lub toneru w swojej drukarce, zapewniamy jej maksymalną żywotność oraz najlepszą wydajność drukowania. Jakość druku jest również lepsza niż w przypadku używania tuszów nieoryginalnych. Jeżeli używamy drukarki lub innego urządzenia drukującego w przedsiębiorstwie, warto zaopatrzyć się w oryginalne tusze i tonery, ponieważ dzięki nim, będziemy mogli oddać sprzęt na gwarancje w razie jakiejkolwiek usterki. Stosowanie oryginalnych wkładów i kartridży jest również dużo bezpieczniejsze niż w przypadku zamienników, ponieważ są one restrykcyjnie sprawdzane w laboratoriach pod względem psucia się i niszczenia drukarki. Ich największym minusem jest wysoka cena.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jaki tusz kupić, a korzystasz z drukarki w celach prywatnych, drukujesz głównie tekst i zależy ci na oszczędności pieniędzy, kup sprawdzony zamiennik. Jeśli natomiast używasz drukarki w ramach działalności gospodarczej, potrzebujesz najwyższej jakości druku i nie lubisz ryzyka, zalecamy kupno oryginalnych tuszy i tonerów.

Serwis drukarek Samsung

Jeżeli popsuła się Państwu drukarka, a jej gwarancja dawno się skończyła, lub straciłeś ją przez używanie nieoryginalnych tuszy i tonerów, zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem i naprawą drukarek Samsung w Łodzi. Derek oferuje kompleksową naprawę każdego modelu drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego firmy Samsung w atrakcyjnej cenie. Urządzenia drukujące to wrażliwe sprzęty, które ulegają częstym awariom, dlatego zaleca się systematyczną konserwację i czyszczenie. Derek Łódź to miejsce, w którym zakupią Państwo drukarkę, naprawią ją i wyposażą się w akcesoria papiernicze, drukarskie w tym tusze i tonery firmy Samsung.

Najczęstszymi usterkami w urządzeniach drukujących firmy Samsung są:

  • rozlanie się wkładu lub kartridża w drukarce
  • wymiana wkładów do drukowania
  • zacięcie się papieru
  • wymiana zasilania i bębna drukującego
  • zanieczyszczenia zbierające się w drukarce

Wszystkie powyższe problemy utrudniają prawidłową pracę drukarki i powinny być jak najszybciej usunięte w celu poprawnego działania urządzenia.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kompleksową ofertą serwisu drukarek i sklepu z akcesoriami do drukowania zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Gdańskiej 12 lub Gdańskiej 86/88. W sprzedaży posiadamy również , komputery stacjonarne, myszki, monitory czy klawiatury.