Canon – tusze i tonery


canon tusze i tonery

Canon to wiodący japoński producent drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych do zastosowań biurowych, akcesoriów papierniczych oraz tuszy i tonerów. Zasłynęli z produkcji produktów biurowych, a zwłaszcza analogowych i cyfrowych kopiarek, a także linii wielofunkcyjnych urządzeń cyfrowych i laserowych. Canon jest dostawcą mechanizmów drukujących między innymi do popularnej marki drukarek HP, co świadczy o najwyższym wykonaniu produktów japońskiego producenta. W naszym sklepie posiadamy szeroki asortyment drukarek oraz biurowych urządzeń wielofunkcyjnych, tuszy i tonerów od firmy Canon.

Tusze i tonery Canon

Do odpowiedniego i sprawnego funkcjonowania drukarek firmy Canon potrzebne są tusze (do drukarek atramentowych) oraz tonery (do drukarek laserowych). Nasz sklep oferuje ogromną gamę wkładów atramentowych oraz laserowych do większości modeli drukarek Canon w niskich cenach.

Oryginalny czy zamiennik?

Jest to często zadawane pytanie przez naszych klientów. Oryginalne tusze i tonery firmy Canon, oprócz swojej renomy, zapewniają maksymalną wydajność oraz jakość drukowania. Pozwalają na prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń, są jednak drogie w porównaniu do ich zamienników. Producenci drukarek uważają, że używanie substytutów wkładów atramentowych lub laserowych, może powodować szybsze psucie się sprzętu oraz być niebezpieczne dla drukarki. Zaletą oryginalnych tuszy jest to, że każdy model jest przypisany do odpowiedniego typu urządzenia. Za kupnem oryginalnego tuszu lub tonera, przemawia także fakt, że gwarancja na drukarkę obejmuje tylko korzystanie z oryginalnego produktu, wytworzonego przez firmę urządzenia. W przypadku korzystania z zamienników producent może odmówić nam gwarancji.

Producenci zamienników twierdzą jednak, że wytwarzane przez nich produkty nie odbiegają jakością, lub są tak samo dobre, jak ich oryginały. Są dużo tańsze, lecz niestety zawartość wkładu, nie jest tak restrykcyjnie sprawdzana w laboratoriach, przez co mogą być mniej wydajne i mogą psuć nasze urządzenie. Z jakością wydruku może być różnie, choć zazwyczaj nie odbiega ona od normy wyznaczonej przez oryginalny produkt. Może być trochę gorsza, lecz do użytkowania domowego w zupełności wystarczy. Ciekawym faktem jest, że większość rzetelnych firm produkujących zamienniki, bierze na siebie odpowiedzialność wynikającą z gwarancji producenta.

Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki tusz kupić, oryginalny czy zamiennik i korzystasz z drukarki w ramach działalności gospodarczej, potrzebujesz wysokiej jakości wydruku i nie chcesz tracić gwarancji producenta, wybierz oryginalne tusze i tonery. Jeśli natomiast używasz drukarki do celów prywatnych, drukujesz głównie tekst – skorzystaj ze sprawdzonych zamienników i zaoszczędź pieniądze.

Serwis drukarek Canon

Derek Łódź wykonuje profesjonalny serwis i naprawę uszkodzonych drukarek Canon i urządzeń wielofunkcyjnych. Urządzenia drukujące to wrażliwy sprzęt, który ulega częstym awariom, dlatego ważna jest systematyczna konserwacja i czyszczenie. Fachowo zajmiemy się każdą drukarką i damy jej drugie życie. Najczęstsze problemy i awarie w sprzęcie Canon to oczywiście wymiana wkładów do drukowania, zacinanie się papieru, wymiana zasilania i bębna drukującego, a także zanieczyszczenia, zbierające się w drukarce i utrudniające prawidłową pracę urządzenia.

Sklep z akcesoriami drukującymi

W naszym sklepie oprócz serwisu i naprawy drukarek, znajdą Państwo oryginalne tusze i tonery oraz ich dobre zamienniki. Ponadto kupią Państwo u nas także akcesoria biurowe, papiernicze i urządzenia komputerowe takie jak klawiatury, myszki, monitory, używane laptopy czy komputery stacjonarne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz zaufanie wielu klientów. Służymy pomocą przy doborze odpowiedniego wkładu do modelu drukarki lub wyborze urządzenia drukującego. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z zespołem naszego sklepu.